Pojezierze Gnieźnieńskie
serdecznie zapraszamy
Start

Informacje

Kontakt:

STOWARZYSZENIE POD ŻAGLAMI

ul. Piastowska 11
62-240 Trzemeszno
NIP: 7842489548
REGON: 302320975

biuro@stowarzyszeniepodzaglami.pl

Spływ kajakowy j.Popielewskie 2020 Drukuj
środa, 05 sierpień 2020 23:42

                                            Spływ kajakowy po jeziorze Popielewskim – pierwsza edycja

W dniu 04 lipca 2020 r. odbył się pierwszy z zaplanowanych dwóch spływów kajakowych po jeziorach Popielewskim i Ostrowickim. Miłośnicy kajakarstwa spotkali się nad jeziorem na terenie Gospodarstwa Rybackiego w Trzemesznie. Po przeprowadzeniu przez instruktorów szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa na wodzie oraz omówieniu regulaminu spływu, dobrano obsady kajakowe i po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy wzdłuż rozwiniętej linii brzegowej jeziora Popielewskiego. Obserwując przyrodę oraz zachowanie się lustra wody i fali dotarliśmy do Bystrzycy. Dalszy etap naszej wyprawy to dotarcie do miejscowości Zieleń, gdzie istnieje budynek po starym młynie wodnym. Ostatnim etapem naszej wyprawy to odcinek, który kończył się w Trzemesznie na „Rybakówce” gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i napojami.Podstawowym celem projektu jak i dobrem wspólnym rozwijanym za pomocą projektu jest wykształcenie aktywności ruchowej zmierzającej do poprawy kondycji fizycznej osób zamieszkujących na terenie miasta i gminy Trzemeszno podczas ciekawej i bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu nad wodami i na wodzie wśród przyrody Pojezierza Gnieźnieńskiego. Około godziny 15.00 zakończyliśmy spływ, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podziękowaliśmy wszystkim uczestnikom i zdrowo umęczeni  wioślarskim wysiłkiem wróciliśmy do domu.  

Spływ był dofinansowany przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu. W czasie spotkania zachowano wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa.

Drugi spływ kajakowy z tego cyklu zaplanowano na dzień 23.08.2020 r. /niedziela/ po jeziorze Ostrowite. Trasa spływu obejmuje Bieślin – Ostrowite w godz.  od 9.00 do 15.00.

Projekt współfinansowany był ze środków budżetu gminy Trzemeszno.