Pojezierze Gnieźnieńskie
serdecznie zapraszamy
Start Organizacja Festyn rodzinny 2016

Informacje

Kontakt:

STOWARZYSZENIE POD ŻAGLAMI

ul. Piastowska 11
62-240 Trzemeszno
NIP: 7842489548
REGON: 302320975

biuro@stowarzyszeniepodzaglami.pl

Festyn rodzinny 2016 Drukuj

W dniu 26 czerwca br. zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu odbyła się parada jednostek, które na co dzień pływają po naszym akwenie. Po uroczystej paradzie odbyły się regaty jachtów żaglowych, gdzie zgromadzeni uczestnicy mogli podziwiać zmagania sterników. Następnie osoby, które przybyły na festyn mogły skorzystać z darmowych rejsów na jachtach żaglowych i motorowodnych. Ponadto dla najmłodszych czekały inne atrakcje takie jak dmuchany zamek, malowanie twarzy czy przejażdżka bryczką. Dodatkową atrakcją było stoisko przygotowane przez Powiatową Komendę Policji z Gniezna, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie z „Pyrkiem” czy założyć ochraniacze i kask.

Podczas festynu na jeziorze odbył się pokaz ratownictwa wodnego, wykonany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Trzemesznie. Przed koncertem muzyki szanty w wykonaniu Marka Radowskiego zostały wręczone upominki dla sterników, którzy brali udział w regatach. Upominki wręczyli  Burmistrza Miasta Trzemeszno Krzysztof Dereziński i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Trzemeszno  Daniela Bisikiewicza.  Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Domu Kultury w Trzemesznie za pomoc w nagłośnieniu imprezy oraz koncertu muzyki szanty, Komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie za zabezpieczenie imprezy oraz profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego oraz Komendantowi Komendy Powiatowej Policji za włączenie się w imprezę. Dziękujemy armatorom jachtów motorowodnych: Marianowi i Dawidowi Marciniak oraz  Pawłowi Kuchcie za aktywne włączenie się w festyn.

Festyn rodzinny współfiansowany był ze środków otrzymanych z Gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego "Wspieranie rozwoju sportu na terenie gminy Trzemeszno w 2016 roku"

https://www.youtube.com/watch?v=U5VyMUaX9E4

Autor filmu: Dawid Wielgolewski