Pojezierze Gnieźnieńskie
serdecznie zapraszamy
Start Rejsy

Informacje

Kontakt:

STOWARZYSZENIE POD ŻAGLAMI

ul. Piastowska 11
62-240 Trzemeszno
NIP: 7842489548
REGON: 302320975

biuro@stowarzyszeniepodzaglami.pl

Rejsy
Zapraszamy na spływ kajakowy po Jeziorze Ostrowickim Drukuj

STOWARZYSZENIE POD ŻAGLAMI  W DNIU 29 KWIETNIA 2017 r. (sobota) ORGANIZUJE SPŁYW KAJAKOWY PO JEZIORZE OSTROWICKIM.

Zbiórka w Trzemesznie; pl. Kosmowskiego o godz. 9.00.  Zapisy przyjmujemy  telefonicznie na nr 61 4154 649 od godz 19.00 do 20.00 lub w  ZSO i Z w Trzemesznie ul. Kosmowskiego 5. Dysponujemy ograniczoną ilością miejsc - 20 miejsc. Udział w spływie jest bezpłatny.

Impreza sportowo – rekreacyjna  dofinansowana jest przez Gminę Trzemeszno jako zadanie publiczne „ Cykl trzech spływów kajakowych po jeziorach Ostrowickim,  Popielewskim i Kamienieckim na terenie Trzemeszna”. 

 
Nauka pływania kajakiem na Jeziorze Popielewskim Drukuj

 

 

W dniu 20 i 27. 09. 2016 roku członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami  przy współpracy z Dyrektorem OSIR,  który udostępnił kajaki , oraz nauczycielem WF zorganizowali zajęcia nauki pływania kajakami po jeziorze popielewskim dla uczniów III klasy LO w Trzemesznie. Przeprowadzono instruktarz dotyczący pływania kajakiem, robienia zwrotów, pływania w przód i w tył oraz korzystania z kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych.

Więcej…
 
II rajd rowerowy "Z historią w tle" Drukuj

W dniu 24 września br. odbył się kolejny rajd rowerowy w ramach projektu „Z historią w tle”. Przed ruszeniem w trasę odbyła się odprawa na której została omówiona trasa oraz zasady bezpieczeństwa. Następnie Pan Przemysław Woźny, nauczyciel historii w trzemeszeńskim gimnazjum, przedstawił historię zabudowań Alumnatu, które znajdują się obok bazyliki. Kolejno wszyscy udaliśmy się do Bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie ksiądz proboszcz Piotr Kotowski omówił w bardzo ciekawy sposób dzieje bazyliki.

Więcej…
 
Rejsy żaglówkami podczas Dożynek Gminnych Drukuj

 

W dniu 28.08.2016 r. uczestniczyliśmy w Dożynkach Gminy Trzemeszno w Popielewie. Pływaliśmy żaglówkami okrytopokładowymi po Jeziorze Popielewskim. Darmowe rejsy były dodatkową atrakcją. Można było z nami pożeglować i ochłodzić się w ten upalny dzień.

Więcej…
 
Odpust i festyn rodzinny w Kamieńcu Drukuj

W dniu 24 lipca br. braliśmy udział w odpuście ku czci patrona parafii św. Jakuba Apostoła Większego w Kamieńcu oraz festynie rodzinnym. W tym roku coroczny odpust został połączony z obchodami Światowych Dni Młodzieży Dekanatu Trzemeszeńskiego. Nasze stowarzyszenie uatrakcyjniło imprezę rejsami żaglówkami po Jeziorze Kamienieckim. Żeglowaliśmy z mieszkańcami, pielgrzymami przybyłymi na Światowe Dni Młodzieży z Czech oraz gośćmi. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas. Cieszymy się, że mogliśmy wprowadzić ducha żeglarstwa na kolejnym akwenie w gminie Trzemeszno.

 

Więcej…
 
Drugi spływ kajakowy po Jeziorze Ostrowickim Drukuj

 

W dniu 28.05.2016r. odbył się drugi z „ Cyklu trzech spływów kajakowych po jeziorach Ostrowickim i Popielewskim na terenie gminy Trzemeszno”. Spływ kierowany był do harcerzy, instruktorów i sympatyków ZHP. Wyjazd o godz. 9.00 zapowiadał się pochmurnie i deszczowo.  Podczas wodowania kajaków i przeprowadzania szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa na wodzie, pojawiło się słońce, które towarzyszyło nam do końca spływu.  Podczas spływu wypoczywaliśmy i posilaliśmy się na plaży w Ostrowitym  Prymasowskim.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12