Pojezierze Gnieźnieńskie
serdecznie zapraszamy
Start Rejsy Rejs kajakarsko-żeglarski po Jeziorze Popielewskim

Informacje

Kontakt:

STOWARZYSZENIE POD ŻAGLAMI

ul. Piastowska 11
62-240 Trzemeszno
NIP: 7842489548
REGON: 302320975

biuro@stowarzyszeniepodzaglami.pl

Rejs kajakarsko-żeglarski po Jeziorze Popielewskim Drukuj

 

 

 W dniu 24 sierpnia br. Stowarzyszenie pod Żaglami wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zorganizowało rejs kajakarsko – żeglarski po Jeziorze Popielewskim. Celem rejsu było  zachęcenie mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno do aktywnego spędzenia czasu wolnego nad wodą, uprawiania turystyki aktywnej, promocja walorów przyrodniczych i krajobrazowych i integracja środowiska żeglarskiego.

Uczestnicy rejsu spotkali się przy Rybakówce w Trzemesznie o godz. 09:45. W rejsie wzięły udział 34 osoby, najmłodszy uczestnik miał 2,5 roku.  Przed wypłynięciem na jezioro odbyła się odprawa, na której omówione zostały zasady bezpieczeństwa na wodzie i plan rejsu. Następnie po podziale na załogi uczestnicy wypłynęli na jezioro jachtami żaglowymi i kajakami w stronę Lubinia. Na naszym szlaku wodnym zatrzymaliśmy się na chwilkę w Gospodarstwie Agroturystycznym Dom Stara Chata, aby osoby które płynęły kajakiem lub jachtem żaglowym mogły przesiąść się na inną jednostkę pływającą i  sprawdzić swoich sił w dalszej części rejsu. Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę gdzie, zacumowaliśmy u Państwa Czarneckich w Lubiniu, przez których zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni i poczęstowani lodami i kawą.  Po krótkiej wizycie wróciliśmy w drogę powrotną. Po zacumowaniu łodzi żaglowych i kajaków przy rybakówce uczestnicy skosztowali kiełbasek z grilla, które po całym dniu przebywania na wodzie bardzo wszystkim smakowały. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyła żeglarska muzyka szanty. Udział w rejsie był bezpłatny. Wśród uczestników gościliśmy również członków zaprzyjaźnionego Gnieźnieńskiego Klubu Wodnego PTTK „Horyzont” z Gniezna.

Podsumowując nasz rejs można stwierdzić, że zainteresowanie było ogromne, o czym świadczą dalsze plany wspólnego pływania. Na 7 września br.  zaplanowano rejs kajakarski z Jeziora Szydłowskiego przez rzekę Pannę na Jezioro Popielewskie.

Poniżej przedstawiamy pokonaną trasę, zarejestrowaną przez aplikację Endomondo: