Pojezierze Gnieźnieńskie
serdecznie zapraszamy
Start

Informacje

Kontakt:

STOWARZYSZENIE POD ŻAGLAMI

ul. Piastowska 11
62-240 Trzemeszno
NIP: 7842489548
REGON: 302320975

biuro@stowarzyszeniepodzaglami.pl

Stronę przegląda teraz 70 gości 
Rajd rowerowy 11 Listopada Drukuj

       Stowarzyszenie „Pod Żaglami” zaprasza na rajd rowerowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

40 kilometrowa trasa rozpocznie się (oraz zakończy) na placu Kosmowskiego i pobiegnie przez trzemeszeński cmentarz, Trzemżal, Kozłowo, Kruchowo, Kocin i Niewolno.

 

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

 

Start 11 listopada o godzinie 10:00.

 

Dodatkowych informacji uzyskać można pod numerem telefonu 502-542-170 .

 
Otwarcie sezonu żeglarskiego 2022 Drukuj

Członkowie  Stowarzyszenia pod Żaglami w dniu 21.05.2022r. dokonali uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego 2019r. nad jez.Popielewskim w Trzemesznie zgodnie z ceremoniałem żeglarskim. Z zaproszonych gości i sympatyków stowarzyszenia obecny był Pan Marian Marciniak, gospodarz stanicy rybackiej a zarazem osoba aktywnie wspierająca nasze stowarzyszenie. Zgodnie z ceremoniałem żeglarskim zarządzono zbiórkę nad brzegiem jeziora, uroczyście wciągnięto  banderę na maszt przy jednoczesnym wybijaniu „szklanki” dzwonem. Po przywitaniu wszystkich uczestników prezes Stowarzyszenia pod Żaglami Krzysztof Mroczkowski przedstawił  po  projekt zaplanowanych działań społecznych naszego stowarzyszenia na rok 2022 roku, a następnie zaprosił wszystkich uczestników spotkania na ognisko, gdzie wspominano poprzedni sezon żeglarski i planowano organizację kolejnych imprez organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Życzenia Świąteczne 2022 Drukuj

Zarzad i Członkowie Stowarzyszenia Pod Żaglami składają sympatykom turystyki wodnej i rowerowej życzenia spokojnych i radosnych Świąt Wiekanocnych 2022.

 
Życzenia świąteczne 2021 Drukuj

Zarzad i Członkowie Stowarzyszenia Pod Żaglami składają sympatykom turystyki wodnej i rowerowej życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2022.

 
Zakończenie sezonu żeglarskiego 2021 Drukuj

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2021 r.

W dniu 16 października 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie. W związku z panującą na terenie całego kraju pandemią Covid – 19 i wprowadzonych zasad przestrzegania reżimu sanitarnego zakończenie sezonu odbyło się wyłącznie z członkami naszego stowarzyszenia bez zaproszonych gości z wyjątkiem Pana Mariana Marciniaka - gospodarza stanicy rybackiej. Zakończenie sezonu żeglarskiego rozpoczęto od uroczystego podniesienia bandery i wybijania „szklanek” dzwonem. Po przywitaniu wszystkich uczestników prezes Stowarzyszenia pod Żaglami - Krzysztof Mroczkowski przedstawił działalność statutową stowarzyszenia w 2021 roku.

Działalność stowarzyszenia 2021 r.

W sezonie 2021 r. nasze stowarzyszenie zrealizowało następujące projekty:

  1. ABC pod Żaglami”, obejmowało jedno spotkani, które miło na celu zapoznanie się z podstawowymi technikami żeglarstwa.

  2. Dwa spływy kajakowych” po jeziorach Ostrowickim i Popielewskim na terenie gminy Trzemeszno.

  3. Bezpieczna woda”, które obejmować będzie 4 spotkania w szkołach podstawowych na terenie MiG Trzemeszno. Projekt miał na celu przekazanie podstawowej wiedzy jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w wodzie i na wodzie oraz pokazanie w sposób praktyczny udzielania pomocy przedmedycznej.

              Powyższe projekty dofinansowane były przez UMiG Trzemeszno.

Ponadto nasze stowarzyszenie aktywnie zorganizowało następujące imprezy i spotkania:

  1. Spływ kajakowy po jeziorze Lednickim wraz z przewodnikiem.

  2. Rejsy dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Trzemesznie – akcję informacyjna pt: bezpieczna woda.

  3. Jedną edycje kursu na patent sternika motorowodnego (12 uczestników uzyskało uprawnienia motorowodne).

  4. Spływ kajakowy w Borach Tucholskich po rzece Chocina do miejscowości Swornegacie

Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że kolejny sezon działalności naszego stowarzyszenie przebiegał w pandemii i wprowadzonych obostrzeń, to jednak członkom stowarzyszenia udało się zorganizować i przeprowadzić w sposób bezpieczny przedmiotowe projekty, kursy i spływy kajakowe. Podsumowując sezon - 2021 można stwierdzić, że przebiegał on w warunkach nie sprzyjających do przeprowadzania jakichkolwiek imprez w związku z panującą pandemią Covid – 19 na terenie całego kraju. Jednak był to sezon w miarę aktywny i bogaty w różnorodne imprezy skierowany dla różnorodnych grup społecznych. Pomimo panujących obostrzeń członkowie stowarzyszenia w organizowanych naszych imprezach zachęcali do brania udziału jak najszerszą grupę społeczną z naszej gminy, aby pokazać jak można sposób bezpieczny, kulturalny i zdrowotny spędzać wolny czas na naszymi zbiornikami wodnymi. Wszystkim członkom naszego stowarzyszenia, którzy przyczynili się do zorganizowania imprez w sezonie 2021, chciałbym szczególnie podziękować za pomoc i zaangażowanie w realizacji przedmiotowych projektów i spotkań, profesjonale a przede wszystkim bezpieczne przeprowadzenie wszystkich spotkań.

Więcej…
 
Rajd rowerowy_W Hołdzie Niepodległości_2021 Drukuj

W dniu 1 listopada 2021r. Święto Niepodległości uczciliśmy po swojemu - na rowerach. Oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy na przestrzeni dziejów życie swoje oddali, byśmy dziś mogli się na co dzień cieszyć się wolnością. W tym dniu przemierzyliśmy naszą standardową trasę po najważniejszych miejscach pamięci naszej gminy. Ponieważ pogoda sprzyjała w rajdzie uczestniczyło miłośników turystyki rowerowej30 osób. Wspaniałe humory i bardzo przyjazna atmosfera nie opuszczała nas ani na chwilę. Załączamy na razie kilka niezwykłych fotek z Kocinia a także link do filmiku stworzonego przez Piotra Nadolnego, któremu dziękujemy za rejestrację naszej aktywności. https://www.youtube.com/watch?v=4vYnmtKMlM0

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63