Stowarzyszenie Pod Żaglami w dniu 25.08.2024 r. zorganizowało premierowy spływ kajakowy w Borach Tucholskich, rzeką Wdą, na trasie Błędno – Stara Rzeka – Tleń. Długość trasy spływu wynosiła ok. 23 km, co przekładało się na około 6 godzin podziwiania urokliwie meandrującej rzeki, wśród płaskich pól i wysokich, piaszczystych skarp. Trasę dodatkowo urozmaicały liczne przewrócone drzewa, zalegające w korycie rzeki. W spływie uczestniczyło 18 miłośników turystyki kajakowej, którzy po rozpoczęciu spływu w Błędnie i pokonaniu urokliwej trasy, po około 3 godzinach dotarli do przystani Stara Rzeka, gdzie odbył się dłuższy postój i zasłużony posiłek w smażalni ryb. Następnie uczestnicy ruszyli do pokonania kolejnego odcinka spływu w kierunku jego zakończenia na przystani kajakowej w Tleniu.

Zarząd Stowarzyszenia Pod Żaglami dziękuje za uczestnictwo w spływie kajakowym.

oppo_2