• Kurs sternika motorowodnego 2023
  W dniach 29.07.-30.07.2023 r. Stowarzyszenie Pod Żaglami zorganizowało kurs na patent sternika motorowodnego nad jeziorem popielewskim w Trzemesznie. W przedmiotowym szkoleniu wzięło udział w sumie 11 uczestników z różnych regionów Polski. Organizacja kursu odbyła się z dwóch części: teoretycznej i … Czytaj więcej.
 • Spływ kajakowy po jeziorze Lednickim
  W dniu 23.07.2023 r. Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało spływ kajakowy po jeziorze Lednickim, które znajduje się na obszarze Lednickiego Parku Krajobrazowego. Na jeziorze Lednickim znajduje się pięć wysp, która największa nosi nazwę Ostrów Lednicki na którym znajduje się stanowisko archeologiczne. … Czytaj więcej.
 • Spływ kajakowy po rzece Warta
  W dniu 16.07.2023r. Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało spływ kajakowy o długości ok. 18 km po rzece Warta, na trasie Ląd – Pyzdry. Przed rozpoczęciem spływu instruktorzy kajakarstwa przeprowadzili stosowny instruktaż z podstawowych zasad bezpieczeństwa, omówiono organizację i trasę spływu oraz … Czytaj więcej.
 • Kurs sternika motorowodnego
  Stowarzyszenie Pod Żaglami organizuje kurs sternika motorowodnego w Trzemesznie nad jeziorem popielewskim w terminie   29.07-30.07.2023 r. (sobota i niedziela) zakończony egzaminem. Szkolenie prowadzi kwalifikowany instruktor motorowodny i żeglarski z wieloletnią praktyką. Materiały szkoleniowe przesyłamy mailem. Osoby zainteresowane proszone są o … Czytaj więcej.
 • Ster na Bydgoszcz 2023
  W dniu 17.06.2023r. członkowie naszego stowarzyszenie i jego sympatycy obrali kurs na Ster na Bydgoszcz 2023r., połączony ze spływem kajakowym po rzece Brda i Kanale Bydgoskim. Przed rozpoczęciem spływu wszyscy uczestnicy odwiedzili Muzeum Kanału Bydgoskiego, gdzie jego Dyrektor – Pan … Czytaj więcej.
 • Otwarcie sezonu 2023
  W dniu 07.06.2023r sezon żeglarski, kajakowy i rowerowy w Stowarzyszeniu pod Żaglami został otwarty.