W dniu 23.07.2023 r. Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało spływ kajakowy po jeziorze Lednickim, które znajduje się na obszarze Lednickiego Parku Krajobrazowego. Na jeziorze Lednickim znajduje się pięć wysp, która największa nosi nazwę Ostrów Lednicki na którym znajduje się stanowisko archeologiczne. Przed rozpoczęciem spływu instruktor kajakarstwa przeprowadził stosowny instruktaż z podstawowych zasad bezpieczeństwa, omówiono organizację i trasę spływu oraz przeprowadzono rozgrzewkę, po której udaliśmy się na spływ kajakowy. Podczas spływu kolega Jarek – członek stowarzyszenia i przewodnik PTTK, w sposób bardzo ciekawy opowiadał nam o historii jeziora lednickiego, aktualnych pracach i znaleziskach archeologicznych z dna jeziora. Podczas spływu dopisywała nam wspaniała atmosfera i pogoda dzięki której mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze jeziora.

Dziękujemy uczestnikom spływu za zachowanie zasad bezpieczeństwa i stworzenia miłej atmosfery.