W dniu 17.06.2023r. członkowie naszego stowarzyszenie i jego sympatycy obrali kurs na Ster na Bydgoszcz 2023r., połączony ze spływem kajakowym po rzece Brda i Kanale Bydgoskim. Przed rozpoczęciem spływu wszyscy uczestnicy odwiedzili Muzeum Kanału Bydgoskiego, gdzie jego Dyrektor – Pan Tomasz Izajasz z pasją opowiadał o historii powstania Kanału Bydgoskiego. Wykład ilustrowany był różnymi zdjęciami, mapami i makietami przedstawiającymi drogi wodne na terenie Bydgoszczy na przestrzeni dziejów. Następnie przystąpiliśmy do organizacji spływu gdzie na początku przeprowadzono instruktaż i omówiono zasady bezpieczeństwa. Spływ kajakowy rozpoczął się po Starym Kanale Bydgoskim, gdzie później płynęliśmy w kierunku Śluzy Czyżkówko, w  której odbyło się pierwsze śluzowanie kajaków. Kolejną śluzą na naszej drodze była wyremontowana Śluza Okole, następnie na naszym szlaku była śluza Miejska, gdzie po jej śluzowaniu wszyscy udaliśmy się na Wyspę Młyńską, aby uczestniczyć w festiwalu wodnym – Ster na Bydgoszcz.