W dniu 15.09.2023 r. odbyło się spotkanie w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego „ABC pod żaglami”. Uczestnikami przedmiotowego projektu polegającego z zapoznaniem się z tajnikami żeglarstwa, budowy jachtu, budowy motorówki i przeprowadzeniu rejsów żaglówkami byli mieszkańcy Gminy Trzemeszna. Spotkanie odbyło się nad jeziorem Popielewskim w Trzemesznie. Dodatkową atrakcją dla uczestników był rejs motorówką. W trakcie spotkania członkowie stowarzyszenia również zaprezentowali jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nad zbiornikiem wodnym. Uczestnikom spotkania udzielono wstępnego instruktażu, założono odpowiednie kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne i wszyscy wypłynęliśmy żaglówkami korzystając z wspaniałych warunków żeglugowych, które nam towarzyszyły w trakcie rejsów. Następnie po wspaniałych emocjach żeglarskich wszyscy wspólnie integrowaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.